eco mińsk

Butelka filtrująca.

Jak powszechnie wiadomo, należy pić codziennie przynajmniej 1,5 litra wody. Oznacza to jedną zużytą plastikową butelkę dziennie lub trzy, jeśli wybieramy te o pojemności 0,5 litra. Czy jednak musimy generować aż tyle śmieci, dbając o odpowiednie nawodnienie swojego organizmu?

Jedna butelka – wiele litrów wody.

Nawet, jeśli na co dzień w domu zdecydowaliśmy się pić wodę z kranu to i tak trudno nam wyeliminować zupełnie kupowanie wody butelkowanej. Jest to bowiem bardzo wygodne rozwiązanie, aby woda mogła towarzyszyć nam przez cały dzień, kiedy jesteśmy poza domem. Najprościej wówczas kupić butelkowaną i wrzucić ją do torby, czy plecaka, aby przez cały czas mieć ją przy sobie. Nie jest to jednak jedyny sposób, na to, aby mieć stale wodę w zasięgu ręki. Bardzo praktycznym, ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem są bowiem butelki filtrujące. Możemy je napełniać wodą z kranu, gdziekolwiek jesteśmy. Nie musimy przy tym obawiać się o jakość wody, ponieważ wymienny wkład filtrujący z węglem aktywnym wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia. Zakup tego rodzaju butelki, mimo że wiąże się z jednorazowym wydatkiem rzędu kilkudziesięciu złotych, przyniesie nam realną oszczędność pieniędzy. Wystarczy policzyć, ile litrów wody dziennie wypijamy, a szybko przekonamy się, że woda butelkowana to spory wydatek każdego miesiąca. Wyposażając całą rodzinę w butelki filtrujące, nie będziemy musieli także taszczyć ciężkich zgrzewek wody ze sklepu przy okazji każdych zakupów. Będzie to miało także korzystny wpływ na nasze środowisko. Czteroosobowa rodzina, w której każda osoba wpija 1,5 l wody dziennie, czyli jedną standardową butelkę, w ciągu miesiąca wyrzuca do śmieci aż 120 plastikowych butelek. Butelka filtrująca ma wymienny wkład, dzięki któremu może służyć nam przez długi czas. Jeśli chcemy uzupełnić jej zawartość, wystarczy nalać do niej wody z kranu w dowolnym miejscu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dzieci. Rano wychodząc do szkoły, nasza pociecha może zabrać pustą butelkę i dopiero w szkole ja napełnić, dzięki temu plecak będzie lżejszy. Tak samo możemy postąpić, wybierając się na siłownię, czy do pracy.

Jak dokładnie działa butelka filtrująca?

Zasada działania butelek filtrujących jest inna niż dobrze nam już znanych dzbanków filtrujących. Kiedy nalewamy wodę do dzbanka, musimy poczekać aż przecieknie ona przez filtr, aby móc jej użyć. W przypadku butelki filtr umieszczony jest w korku, a woda filtrowana jest w momencie, kiedy ją pijemy, dzięki czemu możemy z niej korzystać od razu po nalaniu. Filtr węglowy zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia zawarte w wodzie takie jak: osad, drobinki piasku czy rdza pochodząca z instalacji wodnej. Redukuje także przykry zapach, charakterystyczny dla kranówki w niektórych miejscach. Po pewnym czasie, określonym przez producenta, należy wymienić filtr na nowy i znów możemy używać butelki przez wiele dni.

polityka prywatności »