eco mińsk

Tylko woda urody nam doda.

Wszyscy chcemy wyglądać młodo, zdrowo i promiennie. Żeby to osiągnąć, kupujemy drogie kremy do pielęgnacji ciała i twarzy, często zapominając przy tym o piciu wody. Tymczasem odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczową kwestią dla stanu naszej skóry.

Nasz wygląd w dużej mierze zależy od tego, co jemy i pijemy. Skutki niewłaściwej diety i odwodnienia organizmu trudno zniwelować kosmetykami. Pamiętajmy, że nasze ciało składa się w około 70% z wody. Odpowiednie jego nawodnienie jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na wygląd naszej skóry. Dzięki niemu przepływ krwi w naczyniach kapilarnych jest prawidłowy, co poprawia jej ukrwienie, jędrność i elastyczność.

Woda bierze udział w wielu procesach zachodzących w naszym organizmie. Między innymi wypłukuje z niego toksyczne pozostałości po przemianie materii. Ma to bezpośredni wpływ na wygląd skóry. Niedobór wody może bowiem powodować gromadzenie toksyn, zatykanie jej porów i powstawanie wyprysków, a nawet trądziku, skóra staje się przy tym sucha i szorstka. U wielu osób przybiera także szarawy odcień. Odwodniona szybciej się także starzeje. Poza niekorzystnymi zmianami wizualnymi, przesuszona skóra powoduje również spory dyskomfort. Często swędzi, piecze i jest ściągnięta. U kobiet, które nie dbają o to, aby codziennie wypić odpowiednią, do swojej masy ciała, dawkę wody, dodatkowo często powstaje cellulit. Walka ze „skórka pomarańczową” jest bardzo trudna, dlatego zdecydowanie lepiej zapobiegać jej tworzeniu, niż pracować później nad pozbyciem się jej.

Jak widać, aby nasza skóra była w dobrej kondycji oprócz pielęgnujących zabiegów kosmetycznych, musimy dostarczyć jej także odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Ile dokładnie powinniśmy jej wypijać, żeby nasza skóra władała zdrowo i promiennie? Aby obliczyć dokładane codzienne zapotrzebowanie na płyny dla swojego organizmu, należy pomnożyć 30 ml przez wagę swojego ciała. Na przykład osoba ważąca 60 kg powinna wypijać 1800 ml wody dziennie. Należy przy tym pamiętać, że podczas upałów czy przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach, gdzie powietrze jest bardzo suche, należy zwiększyć ilość płynów dostarczanych naszemu organizmowi .

polityka prywatności »