eco mińsk

Czy korzystać ponownie z butelki PET?

Namawiamy Was do picia wody z kranu szczególnie w obecne upały. Wykorzystujcie do tego naczynia i butelki szklane. Dlaczego?

W butelkach plastikowych po użyciu rozwijają się bakterie, oczywiście mycie takiej butelki załatwi sprawę ale jest to utrudnione i nie oszukujmy się kto to robi? Z drugiej strony wielokrotne użycie butelki PET wydaje się dobre biorąc pod uwagę ochronę środowiska ale nasze zdrowie jest w tym przypadku ważniejsze.

Warto jeszcze doprecyzować że butelki PET są bezpieczne do stosowania jako opakowania do wody i napojów. Potwierdziła to US Food and Drug Administration, która przetestowała butelki PET pod kątem szerokiego zastosowania z punktu widzenia bezpieczeństwa konsumentów i jednoznacznie orzekła min., że PET jest bezpieczny do stosowania jako butelki z wodą i napojami.

Jeśli macie nadal dylemat czy korzystać po raz kolejny z butelek PET to tam gdzie to możliwe korzystajcie z pijek założonych przez PWiK na terenie Mińska a w domu lejcie wodę do szklanego dzbanka i pijcie z dodatkami jak cytryna, mięta, imbir czy pietruszka.

polityka prywatności »